Використання сучасних ІКТ
у навчально-виховному середовищі «1 УЧЕНЬ : 1 КОМП’ЮТЕР»
на базі шкільних нетбуків INTEL
Готуймося навчати за моделлю «1 учень – 1 комп’ютер»
11.10.10

Починаючи з 24 вересня 2010 року, в ІППО КУ імені Бориса Грінченка проводився кількаденний 30-годинний семінар-тренінг з опанування технології навчання «1 учень – 1 комп’ютер» для викладачів Інституту та методистів початкових класів районних НМЦ. 8 жовтня учасники семінару успішно захистили проекти. Викладачі створювали навчальні модулі з використанням методики організації навчального процесу в середовищі «1 учень – 1 комп’ютер», а методисти - плани-конспекти уроку за опанованою технологією.

Одночасно в ІППО розпочалися тематичні курси «Методика організації навчально-виховного процесу початкової школи у середовищі «1 учень – 1 комп’ютер» для вчителів початкових класів ЗНЗ.

Учителі опановують поняття та основні компоненти навчального середовища «1 учень – 1 комп`ютер», осмислюють досвід його впровадження за рубежем та в Україні, знайомляться з технічними характеристиками та елементами шкільного нетбука, нормативно-правовим забезпеченням використання ІКТ у початковій школі. Не залишаються поза увагою і санітарно-гігієнічні вимоги до організації навчального процесу та правила протипожежної безпеки при використанні ІКТ. Працюючи у групах, слухачі курсів удосконалюють навички використання інтерактивних технологій навчання, обговорюють і оцінюють педагогічні програмні засоби навчання та програмне забезпечення, яке можна використовувати на заняттях у загальноосвітніх навчальних закладах.

Цікавою є робота в мережевій програмі «Управління навчаль­ним процесом» (e-learning Class). Вивчаючи її функції та можливості, слухачі курсів розробляють рольову гру, дидактичні матеріали до уроків, презентації, планують заняття із використанням технології навчального середовища «1 учень – 1 комп’ютер».

Джерело: Інститут післядипломної педагогічної освіти

© 2009 Intel - "Навчання
для майбутнього в Україні"
Міністерство Освіти і науки України (МОН)IntelІнститут інформаційних технологій АПН України
Контакти|Мапа сайту|Зворотній зв'язок